Bezdrátový rozhlas

Bezdrátový rozhlas SARAH III

Systém SARAH III je nejmodernější produkt na našem trhu v oblasti bezdrátových místních informačních systémů. Jedná se o multifunkční zařízení, které slouží nejen k předávání důležitých informací občanům obcí a měst, ale také k varování při požárech, povodních a jiných krizových situacích. Další funkce jsou téměř neomezené.

Systém SARAH III nabízí v základní verzi komfortní ovládání, jak přímo z pultu, tak z PC, či notebooku. Uživatel se může libovolně rozhodnout, pomocí kterého ovládacího zařízení bude provádět aktuální hlášení (PULT/PC).

Systém SARAH III umožňuje napojení do systému JSVV a plně splňuje všechny požadavky GŘ HZS ČR

Popis vysílací části

systém SARAH III je již třetí generací tohoto zařízení. Tento systém se přizpůsobuje dnešním požadavkům a zároveň je krok napřed, tzn., že naše zařízení splňuje nároky moderního uživatele a zároveň je jednoduše ovladatelné pro zákazníky, kteří chtějí rozhlas využívat jen pro reprodukci hudby a mluveného slova.

   

Ovládací PULT s dotykovou klávesnicí a LCD displayem a ovládání z PC

Vysoká variabilita našeho zařízení umožňuje tyto funkce:

  • Přímé hlášení
  • Hlášení ze záznamu
  • Hlášení přes internet
  • Využití GSM modulu s rozšířeným rozhraním
  • Napojení systému SARAH III do systému HZS JSVV
  • Obousměrný provoz
  • Napojení senzorů (pro sledování hladin řek, měření CO2 ,tlaku apod.)
  • Využití mapových podkladů pro adresaci venkovních přijímačů
  • Prezentace hlášení na webové stránky obce

Napojení systému SARAH III do systému HZS JSVV

Systém SARAH III umožňuje napojení do systému JSVV a plně splňuje všechny požadavky GŘ HZS ČR. Tzn.: akustický výkon, životnost akumulátorů, funkčnost a spolehlivost systému jako celku.

Při začlenění a připojení systému SARAH III na zadávací pracoviště HZS se z obyčejného bezdrátového rozhlasu stává varovný a výstražný systém k ochraně obyvatel a majetku v obci v případě ekologických havárií nebo živelných pohrom.

Venkovní přijímače

Venkovní přijímače SARAH III jsou již třetí generací systému SARAH a jejich jednou z předností jsou minimální rozměry (nenarušují estetický vzhled v místě instalace. Každý přijímač VP SARAH je vybaven řídící deskou, nabíječkou, baterií a anténou. Dále disponuje optickou signalizací led diodami, které diagnostikují aktuální stav venkovního přijímače. U přijímací části jsou to diody, které signalizují přítomnost napětí 12V, příjem audiosignálu a příjem digitálního signálu. U nabíjecí části jsou to diody, které signalizují stav akumulátoru, zda probíhá mód nabíjení, či mód čekání ustálení napětí při spínání veřejného osvětlení.

Venkovní přijímač

Reproduktory

K venkovním přijímačům používáme profesionální tlakové reproduktory o výkonu 15 – 30 W.


Varianty reproduktorů